Co zobaczysz pływając kajakiem z naszej wypożyczalni?

Co zobaczysz pływając kajakiem z naszej wypożyczalni?

image

       Często nasi klienci zwracają się do nas z pytaniem: „W jaką stronę lepiej pływać?..». Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma, wszystko zaleĹźy od waszych nawyków i od tego, co oczekujecie zobaczyć albo poczuć, pływając na kajaku.

       Istnieje wiele opcji. JeĹźeli siadacie do kajaka po raz pierwszy i obawiacie się często pływających naokoło łodzi i wodnych tramwajów, to lepiej zacząć z Wilgi, która wpada w Wisłę naprzeciwko naszej wypoĹźyczalni. Tam jest cicho i spokojnie, prąd rzeki nie jest silny i wiatr nie jest straszny. Po Wilgie moĹźna przepłynąć 1 km do spadku wysokości rzeki, i z powrotem.

       Następna opcja. MoĹźna popłynąć od naszej wypoĹźyczalni na lewo, w dół rzeki Wisły. Tam jest nie taki aktywny ruch motoryzowanych środków wodnych, które mogą wam przeszkodzić w rozkoszowaniu się kajakingom. W tę stronę moĹźecie przepłynąć 2 km do ślepego zaułka i odpowiednio z powrotem. Taka wycieczka zajmie koło godziny albo mniej, zaleĹźnie od waszych sił.

       W tej części Wisły znajduje się kilka mostów. Jeden z nich – most dla pieszych, który stanowi nowoczesną konstrukcję. Wieczorem ten most jest podświetlony i wygląda, naprawde, niesamowicie. Przepływając pod krakowskimi mostami nie moĹźecie nie zauwaĹźyć dość dziwny i niezwykły objekt na Wiśle …  Przyjrzawszy się bliĹźej, zobaczycie, Ĺźe to jest … –  świnia na stosie. RzeĹşba wykonana z białego marmuru i ma nazwę «Puryfikacyja», która jest pracą dyplomową Mateusza Okońskiego (ASP, Kraków). «Puryfikacja», która symbolizuje sztukę współczesną, otrzymała niejednoznaczną ocenę od mieszkańców Krakowa. RzeĹşbę warto zobaczyć, przede wszystkim dlatego, Ĺźeby zrozumieć, co myślicie o niej, oraz, ewentualnie, zrobić kilka zdjęć.

      Jednak, najczęściej nasi klienci chcą nacieszyć się widokiem Królewskiego zamku Wawel i zaczynają płyć pod prąd Wisły (w prawo), w stronę centrum i dalej. 

      JeĹźeli waszym celem jest tylko oglądanie zamku i robienie zdjęć w kajaku na tle Wawelu, to wam całkowicie wystarczy jednej godziny spokojnego wiosłowania (bez fotografowania zazwyczaj to zajmuje koło 40 minut). Po drodze moĹźecie zobaczyć i sfotografować Kościół Na Skałce, a bezpośrednio przed samym Wawelem zobaczyć, jak wyrzuca ogień sam Smok Wawelski.

      A skoro macie czas i pragnienie popływać dłuĹźej, to w tym kierunku na was czeka jeszcze duĹźo ciekawego. Tylko w 1 kilometrze od Wawela z prawej strony znajduje się Parafia Najświętszego Salwatora, a tuĹź przed nią wpada do Wisły mała rzeka Rudawa, do której teĹź moĹźna zajrzeć i nacieszyć się ciszą (do spadku wysokości rzeki tam jest koło 0,5 km).

      Przepływając dalej, zobaczycie Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kościół znajduje się na Srebrnej Górze w południowo-zachodniej części Lasu Wolskiego, w dolinie Wisły.

      W tym kierunku moĹźecie dopłynąć aĹź do Stopienia wodnego "Kościuszko", który znajduje się mniej więcej w 10 km od naszej wypoĹźyczalni. Taka wycieczka moĹźe zająć od kilku godzin do całego dnia............... i pełnego zadowolenia od kajakinga! 

     Wybór za wami!

2020-02-08 20:07:58