Dlaczego kajaking?

image

Lato to zawsze długo oczekiwany czas, który daje nam możliwość nacisnąć na pauzę, spowolnić tempo codziennego życia i podarować sobie coś nowego. Obecnie coraz więcej ludzi stają się miłośnikami aktywnego odpoczynku, ponieważ to jest modne, spektakularne  i pomaga trzymać się w dobrej formie fizycznej. Tak, kajaking zdobywa co raz większą popularność!

„Kajaking – to są spacery i podróże na specjalnej łódce – kajaku na otwartej wodzie: morzach, jeziorzach, rzekach, które można wykonać samemu albo z grupą”.

Jeżeli chcecie urozmaiczyć swój odpoczynek, otrzymać mnóstwo pozytynych emocji, przetrenować swoje ciało, ciekawo i ekscytująco spędzić czas ze swoimi przyjacielami, wtedy kajakin to jest to, czego potrzebujecie! 

Dlaczego kajaking? Ponieważ, jeszcze jest bieg, jazda na rowerze, a wreszcie pływanie.

Nie kazdy z nas jest gotowy „odpocząć” przy istotnej aktywności fizycznej. Większość nie będzie nawet uważać to za odpoczynek. Nie mówimy teraz o tych, kto uwarza za odpoczynek pełne unieruchomienie.  Prawdopodobnie, i takie podejście czasami może mieć miejsce, ale ... jeżeli lubicie pozytywne emocje, świerze powietrze, podróży, wtedy do waszego odpoczynku należy dodać aktywność fizyczną.

Kajaking – jest dobrą  możliwością dla otrzymania jednocześnie porcji wysiłku fizycznego jak i relaksacji. Poczuć gładki poślizg na wodzie, pozostając sam na sam z wodą, zrównoważyć się, zrównoważyć swoje uczucia, swoje myśli. Moim zdaniem, to jest pierwsza i najważniejsza przyczyna, dlaczego warto poświęczyć swój czas właśnie kajakingu, chociaż jednak są i inne ważne przyczyny i plusy.

Następnym ważnym plusem jest możliwość utrzymania się w dobrej kondycji fizycznej.  Nie ważne jaką pracę wykonujecie w tygodniu – nie znajdujecie się w rónowadze: albo nie wystarcza ruchu ze względu na siędzący tryb pracy, albo w innej sytuacji maksymalnie przeciążacie się fizycznie, co jest przyczyną bólu w śpinie i mięśniach, a zatym przyczyną chęci nie poruszać się w ogóle. Kajaking pozwala być w dobrej kondycji fizycznej bez przeciążenia fizycznego, bez konieczności opanowania skomplikowanych umiejętności.Prawdopodobnie, będziecie zaskoczeni, ale nawet dziecko będzie mogło spokojnie i pewnie sterować morski kajak typu sit-in-top.

Trzecią nie mniej ważną przyczyną jest dostępność takiego typu odpoczynku. Nie musicie mieć prawo jazdy dla pływania na kajaku, brak inspekcji technicznej, nie potrzebne są dodatkowe koszty na paliwo i inne. Wynająć kajak na kilka godzin może pozwolić sobie każdy. Nawet, jeżeli zdecydujecie kupić własny kajak ­– są sporo różnych modeli, wartość których bardzo demokratyczna w porównaniu do innych zasobów ruchu i odpoczynku. 

Czwarty plus – nie ma potrzeby na dodatkowe inwestycje w swój odpoczynek. Nie ma potrzeby wymieniać opony: kajak można ekspluatować w różnych umowach pogodowych. Kajak nie potrzebuje szczególowej dbałości, nowe malowanie jest niepotrzebne, jak i paliwo.

Piąty plus – duża pojemność. W kajaku i na kajaku można rozmieścić znaczącą ilość sprzętu – więcej, niż potrzeba jednej osoby. To może być i namiot, i śpiwór, i ciepłe rzeczy. Nawet przy takiej pojemności u kajaka rozwija się bardzo dobra prędkość. Odległości, które można pokonać za dzień będą zaskakujące!

Szóstym plusem jest uniwersalność ruchu. Dla przemieszczenia na kajaku wystarczy małej ilości wody, i dlatego dla kajakingu dostępne są zaciszne tereny wybrzeża. Nowoczesny kajak nie boi się żadnych skał, ostrych przedmiotów i muszli.

2016-07-13 09:46:27